Služby

 

Svým klientům se snažím dopřát, co nejkvalitnější služby a pomoc jím dosáhnout svých cílů tou nejlepší možnou cestou.

 

 

 

 

Co čeká nové začínající klienty?

Seznámení s posilovnou ( co a jak dělat před cvičením a po cvičení )

diagnostika a testování pohybového aparátu.

Analýza tuku, svalové hmoty a vody v těle (pomocí přístroje In- body).

Pravidelné sledování a porovnávání výsledků.

Sestavení efektivního tréninkového plánů dle potřeb klienta.

 

 Trénování:

  • Cvičení trvá vždy 1 hodinu pod mým vedením. ( možnost domluvy i déle)

 

 

Online coaching

 

Je moderní a velice oblíbená forma trénování, která se  v dnešní době čím dál více využívá po celém světě  Žádná vzdálenost pro není překážkou.

 

 

 

 

Jak probíhá online komunikace?

Komunikace vždy probíhá pomoci emailu, skypu a některých sociálních sítí. Vždy budu k dispozici po celou dobu trénování  s garancí velmi rychlých odpovědí.

 

Co čeká  klienty online coachingu ?

  • – Úvodní konzultace s cílem vyzjistit základní informace o klientovi
  • – Následná analýza dosavadních treninkových a stravovacích návyku a stanovení cíle
  • – Individualní treninkový program zasílány s týdenním předstihem ( v roce 2018 video ukázky)
  • – Individuální výživový plán  formou flexibilního stravování

Pokud se rozhodnete pro spolupráci semnou a Effective Fitness training,  tak uděláme vše proto, aby jste dosáhli svých vysněných cílu.  Příprava Vašeho tréninkového a jídelního plánu bude vždy podle vašich možností a představ.

Pro maximální efektivitu se věnuji pouze omezenému počtům klientů.  O většinu naších klientů  se stará  náš vyživových coach: Martin Barna , který je ve svém oboru nejlepší.

Sm systemVýsledek obrázku pro sm systém

Ve své profesi se často setkávám s klienty, kteří mají problémy se zády, špatným držením těla a svalové dysbalance.

Metoda „SM systém“ neboli „Stabilizační a Mobilizační Systém“ s kterou přišel MUDr. Richard Smíšek je velice efektivní a dá se aplikovat na každého. Na pacienty s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, pacienty s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.

Svoje využití najde i u sportovců, kterým pomůže jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

SM system také nově využívají kulturisté v Korei, kterým pomáhá po tréninků odbourávat kyselinu mléčnou ze svalů a urychlovat regeneraci svalů

 

BlackRoll

Fotka uživatele Jakub Kiovsky - Personal trainer.

 

K slouží k manuálnímu terapeutickému ošetření měkkých tkání, umožňuje lidem všech věkových kategorií a sportovních úrovní zlepšit flexibilitu, mobilitu, stabilitu a sílu prováděním jednoduchých cviků a aplikací automasáže. V praxi se jedná o „rolování“ vlastní vahou těla po pomůckách a nebo jejich „rolováním“ po povrchu těla..

Metodu rollování je efektivní využít před  tréninkem a pohybovou aktivitou v rámci zahřívání( velice efektivní) a také po tréninku na závěrečné uvolnění svalstva

 

Kinesiotaping

 

 

 

Mí klienti mají možnost využit a metodu tapování ( pouze pro mé klienty)

 

Co to vlastně kinesiotaping je?

 

je metoda využívaná ve fyzioterapii, sloužící k ovlivňování muskuloskeletární a Lymfatické soustavy.Metoda spočívá v lepení elastických bavlněných pásek na postiženou oblast. Ty aplikujeme tak, že danou partii protáhneme, aby se propnula kůže, poté naneseme pásku bez napětí a jejím třením aktivujeme teplotně citlivé lepidlo. Po návratu partie do klidové polohy dojde ke zvlnění pokožky. Tím se pokožka nadlehčí, zvýší se intresticiální prostor a to má za následek zvýšené proudění lymfy a krve a sníží tlak na cévy, čímž urychlí proces hojení. Nalepená páska současně stimuluje speciální kožní receptory, následkem čehož se zvýší aktivita v dané tkáni, což proces hojení ještě umocňuje. Dále se využívá ke zpevňování nebo uvádění kloubů do správné polohy – v tomto případě se páska nanáší s předpětím, které je různé, v závislosti na konkrétní aplikaci. ( zdroj Wikipedia) .

 

Myfasciální techniky

Moji klienti také mohou využit terapii spouštových bodu.

A o co vlastně myofasciální techniky jsou ?

 

jde především o terapii fascií, která pokrývá celé naše tělo a cílené její uvolnění technikou mačkaní spoušťových bodů ( trigger pointu). na různých částech těla pro uvolnění svalového napětí a přináší velkou úlevu od bolesti zad, migrén a různých svalových partií a jejích zatuhnutí.

Spouštové body

Jsou nejrozšířenějšími funkčními změnami u bolestivých poruch ,které mohou být i vlastním zdrojem bolesti . Tyto změny nepostihují celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken, kde nacházíme v různé míře zatuhlé body (uzlíky) vyznačujících se zvýšeným napětím a bolestivostí. Klasicky myofascialni spoušťové body nalézáme nejčastěji přibližně ve středu délky vláken tvořících zatuhlý svalový snopeček. Úponove oblasti snopečku jsou namahány zvýšeným tahem, který je zdrojem lokálního mechanického přetížení pojivové tkaně ůponových struktur. Takové napětí uvolňuje látky, které senzitivuji lokální nocireceptory. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, přislušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane – li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.
Z kineziologickeho hlediska je velmi podstatné že přítomnost trigger points ve svalu koresponduje se změnou dynamiky pohybu příslušné kloubně-svalové jednotky. Zatuhlý snopec kontrahovanych svalových vláken limituje rozsah pohybům kloubu v určitém směru Tato vlákna se při aktivaci svalu stahují přednostně a ne ekonomicky přičemž příslušná čast svalu zároveň vykazuje jistě oslabení svalové sily.

Jak spouštové body vznikají ? 

Všechno většinou začíná mechnickým poškozením nebo přetížením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi třiceti a padesáti lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze, přilišným na přahem při odehrání podání při tenise, nevhodným počítačovým nastavením, neuváženým zahradničením.
Rozlišujeme několik druhů spouštových bodů. Většinou se jedná o kategorii latentních spouštových bodů vznikající v důsledku špatného držení těla, namožení , nadužívání, chronických onemocnění a opakujících se vzorců chování povahy emoční a tělesné. Latetní spouštové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a limitují plný rozsah pohybu kloubů, jež tyto svaly ovládají Tyto body nezmizí bez použití přímých uvolňovacích technik a snadno mohou přetrvávat ve svalech několik let. Vlivem mírného nadužití či nečekaného přetížení se z latentního spouštového bodu může stát aktivní spoušťové body, který vytváří vzorec přenesené bolesti.
Aktivní spouštové se často navracejí do latentního stadia samy, nicméně bez přímého ošetření nedojde k úplnému odstranění. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu. Přenesené bolesti se vyskytují v charakteristických schématech a zónách. Z výskytu bolesti lze tak často vyvodit lokalizaci spoušťového bodu. Spouštové body se ve svalu mohou vytvořit v případě, že tento sval leží v zóně přenesené bolesti vyvolané jinými aktivními spouštěcími body. Tyto se nazývají satelitními spoušťovými body.

Zdroj: www.tptherapy.cz/ 

Vitality flossing.

 

Flossing je název pro techniky, při kterých dojde omotáváním elastických pásek (Flossbandů) ke kompresi ošetřovaného segmentu pohybového aparátu. Díky této kompresi lze dosáhnout velmi rychlého terapeutického efektu při ošetření bolestivých stavů kloubů i měkkých tkání.
Vitality flossing se dá využít pří mnoha příležitostech, jak při zraněVýsledek obrázku pro vitality flossingní, po zranění cv rámci rehabilitace, ale taky jako součást warm up před tréninkém a cool down pro tréninku. Efekt viditelný po prvním použití.

Páska se aplikuje speciální technikou a jen na 1 – 5 min max.

Viditelné efekty:
myfasciální uvolnění
zlepšeni mobilty ( kloubní mechanika, fascie)
stimulace kůže – mechanoreceptory
redukce otoku ( lymfatický )
podpora skluznosti svalů, nervů a ligament
podpora krevního oběhu pomocí reaktiví hyperemie.

 

Metodu již aplikuji na svých klientech a má to opravdu pozitivní ohlasy.

 

 

 

Ceník služeb

 

 

Osobní trénink  – 700kč

10  tréninků    –  6 500 kč (650 kč/hod)

20  tréninků    – 10 500 kč (525 kč/hod )

30  tréninků   – 14 970 kč (499 kč/hod)

Párová cvičeni :

Osobní trénink – 900 kč ( do hromady)

10 tréninků –  8000kč ( 800 kč/hod)

20 tréninků – 14 000 kč ( 700kč/hod)

30 tréninků –  18 000 kč ( 600kč/hod)